Okna o nietypowych kształtach, to bardzo efektowne rozwiązanie w każdym domu. Rodzi ono jednakże również pewne trudności. Przede wszystkim, będziemy musieli zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości plisy do okien nietypowych. W przeciwnym razie, nie będziemy mieć jakiejkolwiek kontroli nad poziom nasłonecznienia wnętrz w pomieszczeniach z oknami o nietypowym kształcie. W normalnych oknach, zastosujemy oczywiście rolety bądź żaluzje. Niemniej jednak jeśli zdecydowaliśmy się na okna okrągłe, bądź trójkątne, koniecznością będzie inwestycja w plisy. Jest to specyficzny rodzaj rolety, która nie zwija się w rulonik, tylko składa w harmonijkę. Warto więc przyjrzeć się temu rozwiązaniu nieco bliżej. Szczególnie, jeśli posiadamy w domach takie nietypowe okna.

Kupujemy plisy do okien nietypowych.

W pierwszej kolejności, warto będzie rozejrzeć się na rynku pod kątem tego, jakie rozwiązania mamy do dyspozycji. Kupując na przykład plisy z Wisły do okien nietypowych, musimy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Istotny będzie tutaj rodzaj zastosowanego materiału. Powinien on być wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Prowadnice do plisy także powinny charakteryzować wysokim poziomem wytrzymałości a przede wszystkim być odporne na odkształcenia. W przeciwnym razie, z biegiem czasu, nasze plisy do okien nietypowych, mogą nieprawidłowo zasłaniać płaszczyznę szyby.

Po co nam w ogóle plisy?

Przede wszystkim po to, aby mieć możliwość przejęcia pełnej kontroli nad poziomem nasłonecznienia pomieszczeń z których na co dzień korzystamy. Oczywiście okna nietypowe będziemy raczej mieć w pomieszczeniach dziennych, takich jak salon. Niemniej jednak tam również będziemy potrzebowali kontroli poziomu nasłonecznienia. Przykładem może być sytuacja, w której przez okrągłe okienko w salonie, promienie słońca świecą prosto w ekran telewizora, uniemożliwiając jego oglądanie. Wystarczy zasłonić plisę i problem rozwiązany. Trzeba jednak w pierwszej kolejności ją mieć i umiejętnie w tym celu wykorzystać.

Plisy w oknach standardowych?

To także jest możliwe. Można nawet powiedzieć, iż bardziej korzystne niż zastosowanie klasycznych rolet lub żaluzji. Plisy do okien nietypowych, mają tę zaletę w przypadku okien klasycznych iż dają nam więcej możliwości. Przede wszystkim możemy zasłonić dowolnie wybraną część okna, co nie jest możliwe w przypadku role czy tez żaluzji. Przykładowo możemy sobie zasłonić tylko jego środkowy fragment, aby zlikwidować intensywne promienie słoneczne, ale pozostawić możliwość wpływu światła do mieszkania. Warto więc przemyśleć kwestię zastosowania plis także w przypadku klasycznych okien.

Podsumowanie

Jednym słowem, trzeba tutaj przyznać, iż plisy do okien nietypowych to bardzo ciekawe i godne naszej uwagi rozwiązanie. Pozwala nam na przejęcie kontroli nad poziomem nasłonecznienia nawet w przypadku okien okrągłych czy też trójkątnych. Tak więc jeśli posiadamy takie akurat okna w naszym domu, to plisy będą rozwiązaniem wręcz idealnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *