Dla wielu firm budowlanych, samodzielne przygotowanie betonu na placu budowy jest szalenie istotną kwestią. Należy tutaj podkreślić, iż w wielu przypadkach będziemy mieć do czynienia z zastosowaniem klasycznych betoniarek elektrycznych. Owszem, w przypadku realizacji budowy domów jednorodzinnych, takie rozwiązanie w zupełności jest wystarczające. Niemniej jednak w wielu innych sytuacjach, zwykła betoniarka nie będzie rozwiązaniem optymalnym. W niektórych sytuacjach, na przykład przy budowie dróg czy też poboczy, chodników, parkingów, betoniarka nie sprawdzi się tak samo dobrze jak mieszalnik do betonu montowany na ładowarce. Warto więc przyjrzeć się także tej opcji nieco dokładniej. Dla wielu firm może się to okazać optymalnym rozwiązaniem.

Czy samodzielne przygotowanie betonu jest bardziej korzystne od jego zakupu z betoniarni?

To oczywiście jest zależne od sytuacji. Czasami może się okazać, iż lepiej jest zamówić po prostu metr sześcienny betonu i mieć problem z głowy. Czasem jednakże jest tak, iż przygotowanie betonu we własnym zakresie będzie bardziej korzystne. Wynika to z faktu tego, iż możemy potrzebować betonu w kilku partiach o kilku, bliżej nieokreślonych porach w ciągu dnia. Kupując beton z betoniarni, musimy liczyć się z tym, iż po prostu o określonej godzinie podjedzie samochód i wyładuje nam metr sześcienny betonu. My zaś musimy być przygotowani na jego wykorzystanie. Często więc, w takich przypadkach, beton po prostu się marnuje. W takich sytuacjach, własny mieszalnik do betonu na ładowarce kołowej jest więc rozwiązaniem bardziej korzystnym. Wystarczy bowiem pół godziny i beton jest gotowy. Jeśli więc zachodzi potrzeba zastosowania betonu to po prostu go mieszamy i za chwilę jest gotowy.

Pozostałe korzyści płynące z posiadania mieszalnika do betonu.

Oczywiście nie są to jedyne korzyści, jakie niesie za sobą własne mieszadło do betonu. Trzeba tutaj zwrócić także uwagę na wiele innych kwestii, które usprawniają znacznie codzienne realizacji w pracy budowlanej. Szczególnie dotyczy to prac budowlanych, realizowanych na bardziej rozległych terenach. Chodzi tutaj o to, iż beton można nie tylko przygotować, ale także efektywnie dystrybuować na bardziej rozległych terenach. Wystarczy wyobrazić sobie na przykład budowę kilometrowego odcinka chodnika i próbę dystrybucji betonu przy pomocy ręcznych taczek. Jest to opcja raczej mało efektywna. W takich warunkach, samodzielne przygotowanie betonu z zastosowaniem mieszalnika na ładowarce kołowej, jest najkorzystniejsze.

Podsumowanie.

Jednym słowem musimy tutaj powiedzieć, iż samodzielne przygotowanie betonu przy pomocy mieszalnika do betonu jest rozwiązaniem bardzo korzystnym w wielu aspektach. Dlatego też, warto rozważyć możliwość inwestycji w tego typu sprzęt. Z całą pewnością dla wielu firm budowlanych będzie inwestycja, przyczyniająca się do podniesienia efektywności realizacji inwestycji budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *