Zagospodarowanie ziemi z wykopów budowlanych, wymaga wcześniejszego jej oczyszczenia z kamieni i innych zanieczyszczeń. W tym celu, stosowana jest łyżka do przesiewania ziemi i gruzu, montowana bezpośrednio na ramieniu koparki. Pozwala ona na skuteczne oczyszczenie składowanego humusu z wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu, będzie on zdatny do wykorzystania na przykład przy wykończeniu terenu obejścia posesji czy też ogrodu. Inwestycja w tego typu łyżkę do przesiewania ziemi, będzie więc dla firm budowlanych szansą na zwiększenie zakresu świadczonych usług, a tym samym na podniesienie efektywności całego przedsiębiorstwa.

Czym jest łyżka do przesiewania ziemi i gruzu?

W zasadzie to jest to klasyczna łyżka do koparki, taka jak inne. Mamy tutaj jednakże kilka zasadniczych różnic konstrukcyjnych, które tez jednocześnie, przesądzają o jej przeznaczeniu i zastosowaniu. Otóż wspomniana łyżka przesiewowa różni się od klasycznej łyżki do koparki tym, iż jej dno oraz tylna część jest wypełniona gwiazdkami z tworzywa sztucznego, zamontowanymi na ruchomych wałach. Gwiazdki te, zamontowane są w taki sposób, iż szczelnie do siebie przylegają, dzięki czemu nic nie przedostanie się pomiędzy nimi, bez ich udziału. Wprawione w ruch przy pomocy układu hydraulicznego koparki, zapewniają sprawne przesianie zawartości łyżki. Przez system przesiewania przedostanie się jedynie najdrobniejsza frakcja humusu i mniejsze fragmenty korzeni, które zostaną skutecznie zmielone. Wewnątrz łyżki pozostaną natomiast wszystkie większe korzenie, oraz kamienie.

Można więc powiedzieć, iż łyżka do przesiewania ziemi i gruzu będzie umożliwiać skuteczne odsiewanie zanieczyszczeń z humusu pochodzącego z wykopów. Jest to ponadto rozwiązanie bardzo korzystne ze względu na fakt, iż proces przesiewania może być realizowany w trakcie załadunku humusu.

Zakup łyżki przesiewowej.

Trzeba więc zauważyć, iż tego typu łyżka do przesiewania jest całkiem rozsądną inwestycja dla wielu firm budowlanych. Pozwala na poszerzenie zakresu świadczonych usług, lepsze wykorzystanie posiadanego sprzętu ciężkiego, i podniesienie poziomu zyskowności. Bardzo ważną kwestią jest jednakże to, aby łyżka tego typu była precyzyjnie dobrana do konkretnej maszyny z którą ma współpracować.

Sam wybór modelu łyżki nie jest tutaj nadzwyczaj skomplikowany. Aczkolwiek należy podkreślić, iż jednym z lepszych rozwiązań jest obecnie łyżka Rotastar, którą można zakupić także u polskich dystrybutorów. Jest to łyżka do przesiewania spełniająca najistotniejsze wymagania stawiane przed tego typu sprzętem. Umożliwia skuteczne osiewanie ziemi, jak również gruzu oraz innych materiałów. Ponadto jest łatwa w regulacji grubości przesiewanego materiału. Mamy więc pełną kontrolę nad każdym aspektem pracy łyżki przesiewowej.

Podsumowanie

Reasumując, inwestycją w łyżkę do przesiewania ziemi i gruzu jest całkiem rozsądnym działaniem dla wielu firm budowlanych. Na pewno posiadanie tego typu łyżki przyczyni się do wzrostu możliwości usługowych firm budowlanych, co obecnie jest kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *