Prawidłowa uprawa Różanecznika stawia przed nami pewne wymagania. Aczkolwiek, można powiedzieć, iż nie są to jakieś strasznie wybujałe wymagania. W zasadzie to sa to nieduże wymagania, w stosunku do tych, jakie stawiać przed nami będą inne rośliny. W tym przypadku trzeba przede wszystkim skupić się na wyborze właściwych odmian, które poradzą sobie w uprawie ogrodowej. Trzeba także przygotować odpowiednie stanowisko i glebę do uprawy. To w zasadzie wszystko, co najważniejsze, czego wymaga prawidłowa uprawa Różaneczników. Poza tym, nie będziemy musieli się przejmować jakimikolwiek kwestiami związanymi z pielęgnacją tych roślin. Nie są one bowiem w tym zakresie zanadto wymagające.

 

Jak sprawić, aby prawidłowa uprawa Różanecznika nie była kłopotliwa?

Tak jak już wspomnieliśmy, trzeba będzie przede wszystkim zadbać o kwestie związane z prawidłowym przygotowaniem uprawy. May tutaj trzy kwestie, którym należy poświęcić maksymalnie dużo uwagi, aby prawidłowa uprawa Różanecznika stała się faktem. Chodzi nam o następujące zagadnienia:

  • Wybór właściwych do uprawy ogrodowej odmian Różaneczników – to zdecydowanie najważniejsza z kwestii. Musimy pamiętać, iż nie wszystkie odmiany, będą wystarczająco odporne na warunki atmosferyczne w naszym kraju. Szczególnie mowa tutaj o kwestii warunków zimowych. Musimy wybrać takie odmiany, dla których nie straszne ujemne temperatury dochodzące nawet do dwudziestu stopni mrozu.
  • Przygotowanie odpowiedniej mieszanki gleby do uprawy – wynika to z faktu tego, iż wszystkie odmiany Różaneczników i Azalii lubią glebę stosunkowo kwaśną. Najlepszą mieszanką jest gleba składająca się z nie odkwaszonego torfu, kory sosnowej oraz kompostu w równych proporcjach. Taką glebę możemy kupić już gotową, lub przygotować samodzielnie.
  • Wybór odpowiedniego stanowiska nasadzenia dla każdej z roślin – musimy bowiem pamiętać, iż wszystkie Rhododendrony, lubią stanowisko osłonięte i zacienione. W tym przypadku dobrze sprawdza się stanowisko w sąsiedztwie innych roślin. Warto jednak pamiętać aby nie były to rośliny o takim samym jak u Różaneczników, płytki systemie korzeniowym. Powodowałoby to niepotrzebne konflikty, w których nowo nasadzone krzewy byłyby na z góry przegranej pozycji.

Mamy więc trzy stosunkowo proste zasady, dzięki których przestrzeganiu, możliwa będzie w pełni prawidłowa uprawa Różaneczników.

Skąd to wszystko wziąć?

Zapewne wielu będzie się zastanawiać, skąd wziąć odpowiednią glebę, czy też odpowiednio odporne na mrozy Różaneczniki. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie profesjonalny dostawca Rhododendronów. Nie dość, że zorganizuje dla nas odpowiednie odmiany, to jeszcze zapewni dostarczenie właściwej gleby, czy też składników do jej przygotowania. Bez wątpienia jest to najlepsza opcja. Jeśli jednak posiadamy już odpowiednią wiedzę o prawidłowej uprawie Różaneczników, to można będzie pokusić się o samodzielne skompletowanie wszystkiego i przystąpienie do ich uprawy w swoim, przydomowym ogrodzie. Na pewno nie sprawi nam to większych trudności, a zagwarantuje wspaniałe efekty estetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *