Praktycznie w każdym domu z istniejącą instalacją grzejników ściennych, będziemy mieć możliwość jej przerobienia na ogrzewanie kanałowe. Jest to jedno z lepszych rozwiązań w tym zakresie. Szczególnie jeśli nie możemy z przyczyn technicznych zastosować rozwiązań takich jak chociażby ogrzewanie podłogowe. Dzięki ogrzewaniu kanałowemu możemy bowiem zyskać około 20% na kosztach ogrzewania, co przekłada się także na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia środowiska. Warto więc przemyśleć możliwość takiej inwestycji, tym bardziej, iż poza tymi zaletami, zyskamy także zwiększony poziom komfortu termicznego w pomieszczeniach mieszkalnych, co jest kwestią szalenie istotną w każdym przypadku.

Jakie korzyści daje nam ogrzewanie kanałowe?

Przede wszystkim chodzi tutaj o kwestie związane z możliwością zmniejszenia poziomu spalania. Wynika to bezpośrednio z faktu pracy ogrzewania kanałowego. Mamy tutaj bowiem do czynienia z sytuacją w której obieg powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu jest wymuszony poprzez wentylatory zamontowane w grzejnikach kanałowych. Zapewnia nam to sprawne i szybkie rozgrzewanie pomieszczeń, oraz szybszą wymianę powietrza. W efekcie do grzejnika nie trafia powietrze skrajnie wychłodzone a w pomieszczeniu brak jest miejsc niedogrzanych. Niestety takie sytuacje będą się zdarzać w przypadku ogrzewania ściennego, gdzie najprzyjemniej jest zawsze w bezpośrednim sąsiedztwie grzejników.

Takie warunki pracy grzejników kanałowych, pozwalają nam także na osiągnięcie dodatkowych korzyści. Jak stwierdza prawie każdy producent ogrzewania kanałowego, w wyniku otrzymujemy możliwość ustabilizowania pracy kotła na jego optymalnych parametrach. To z kolei zapewnia nam możliwość ograniczenia poziomu spalania materiałów opałowych, niezależnie od tego czy będzie to węgiel, pelet, brykiet czy też gaz. Po prostu spalimy mniej, ze względu na fakt, iż kocioł będzie pracować na swoich nominalnych parametrach, a w takich warunkach spala najmniej i najefektywniej.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Oczywiście zmniejszony poziom spalania przekłada się także na lepsze warunki pracy w zakresie ekologii. Kotły spalając mniej opału generują mniejsze ilości zanieczyszczeń do środowiska, co w chwili obecnej jest szalenie istotne. Co prawda w przypadku kotłów gazowych, oszczędności ekologiczne nie będą aż tak wyraźne, jednakże w przypadku kotłów węglowych, będzie to już całkiem wyraźne ograniczenie zanieczyszczenia środowiska. Jednym słowem, warto tutaj zwrócić uwagę na informacje, jakie przekazuje nam producent grzejników kanałowych bowiem okazują się one całkiem prawdziwe. Dzięki wdrożeniu tego typu rozwiązania w swoim domu możemy tylko zyskać. Zarówno w kwestii podniesienia poziomu komfortu termicznego, jak również w kwestii oszczędności zarówno środowiskowych jak i finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *