Firmy budowlane, w przeciwieństwie do użytkowników indywidualnych, powinny bardziej skupiać się na inwestowaniu w narzędzia z górnej półki jakościowej. Chodzi o to, iż w użytku firmowym, narzędzia będą narażone na eksploatację w trudniejszych warunkach. Poza tym, będą eksploatowane w systemie ciągłym, a nie jak to ma miejsce w przypadku użytku prywatnego, kiedy dane narzędzie wykorzystywane jest raczej sporadycznie. W przypadku firm budowlanych, kluczowym narzędziem, które musi się znaleźć na wyposażeniu każdego pracownika, jest oczywiście profesjonalna poziomica. Jest to narzędzie podstawowe, bez którego po prostu nie ma co myśleć o realizacji jakichkolwiek robót budowlanych.

Czym powinna charakteryzować się profesjonalna poziomica dla firmy budowlanej?

Poziomica, jest to przede wszystkim podstawowe narzędzie pomiarowe dla firmy budowlanej. Powinna więc być jak najbardziej profesjonalna. Tak aby jej użytkowanie nie sprawiało żadnych trudności. Powinna być także odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Eksploatacja poziomicy na budowie, będzie bowiem narażać ją na różnorodne zagrożenia. Zawsze może upaść pracownikowi, coś może upaść na poziomicę. Może być także wyeksponowana na długotrwałe działanie warunków atmosferycznych, jak chociażby deszcz, czy też bardzo silne słońce. Profesjonalna poziomica, będzie tak skonstruowana, aby z takimi zagrożeniami sobie doskonale radzić.

Konstrukcja profesjonalnej poziomicy.

Najważniejszym aspektem w tym przypadku będzie wykonanie poziomicy oraz zastosowane materiały. Najprostsze narzędzia tego typu wykonywane są najczęściej z profilu z cienkiej blachy stalowej. To nie jest niestety najlepsze rozwiązanie. Taka poziomica, sprawdzi się co najwyżej, w zastosowaniach domowych o niskim poziomie zagrożenia. W przypadku użytku firmowego, poziomica powinna być wykonana z odpowiednich stopów metali. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest stop aluminium oraz magnezu. Dzięki temu profil jest sztywny i odporny na uszkodzenia. Poziomica zaś pozostaje przy tym wystarczająco lekka, aby umożliwić komfortowe jej użytkowanie.

Ponadto, profesjonalna poziomica posiada odpowiednie wewnętrzne wzmocnienia profilu. Najczęściej jest to żebrowanie wykonane z tego samego materiału co profil. Pozwala to ustabilizować poziomicę i nie pozwolić jej na odkształcanie się w wyniku obciążeń, czy też ekspozycji na warunki atmosferycznych.

Jaką poziomicę więc kupić?

Obecnie na rynku znajdziemy już dość sporo produktów spełniających wysokie wymagania firm budowlanych. Bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości cieszy się na przykład poziomnica PRO, która na chwilę obecną jest jedną z bardziej popularnych poziomic, wybieranych przez firmy budowlane. Generalnie rzecz ujmując, nie jest ona ani za droga, ani też za tania. Gwarantuje za to doskonałe warunki do pracy, co w wielu przypadkach jest kwestią najważniejszą. Jest to po prostu solidna, w pełni profesjonalna poziomica, przeznaczona do użytku w firmach budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *