Prace wyburzeniowe, do sprawnej realizacji wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu ciężkiego. Bez odpowiedniej koparki wyposażonej w młot hydrauliczny, praktycznie nierealne będzie przeprowadzenie jakichkolwiek poważniejszych prac wyburzeniowych. Jest to bowiem podstawowy, w zasadzie najważniejszy sprzęt gwarantujący możliwość efektywnego prowadzenia prac wyburzeniowych. Wyburzenia z zastosowaniem młotów hydraulicznych są po prostu o wiele bardziej efektywnie prowadzone. Dlatego też, inwestycja w tego typu młoty hydrauliczne do koparek, pozwala wielu firmom na znaczne poszerzenie swoich możliwości o nowe usługi w branży budowlanej.

Czy wyburzenia z zastosowaniem młotów hydraulicznych to popularne rozwiązanie?

Z całą pewnością jak najbardziej popularne. Jakby nie patrzeć, wyburzenia z zastosowaniem młotów hydraulicznych są realizowane wręcz nagminnie. Wynika to oczywiście z licznych zalet jakimi charakteryzują się młoty hydrauliczne. Pozwalają one bowiem na o wiele bardziej efektywne prowadzenie prac wyburzeniowych. Ponadto młot wyburzeniowy do koparki charakteryzuje się bardzo dużym zakresem energii uderzenia. W przypadku największych młotów, stosowanych w koparkach gąsienicowych o masie własnej do 13 ton, będzie to energia uderzenia na poziomie 2000 J. Przy takim uderzeniu nic nie jest w stanie się oprzeć. Można skutecznie kruszyć beton, żelbeton a nawet najtwardsze skały. Wobec tego też, należy zwrócić uwagę, iż zakres zastosowania tego typu urządzeń będzie oczywiście o wiele szerszy niż tylko klasyczne wyburzenia z zastosowaniem młotów hydraulicznych. Możemy tutaj bowiem także realizować prace związane z usuwaniem przeszkód gruntowych w trakcie wykopów ziemnych. Możemy nawet przy zastosowaniu odpowiedniej nakładki na młot hydrauliczny, wbijać słupy zbrojeniowe do gruntu. Jednym słowem, zakres zastosowania młotów hydraulicznych do koparek jest stosunkowo szeroki.

Gdzie kupić dobry młot hydrauliczny?

Aby móc prowadzić wyburzenia z zastosowaniem młotów hydraulicznych, trzeba będzie w pierwszej kolejności zadbać o prawidłowy wybór młota i jego zakup. W tym zakresie, należy kierować się przede wszystkim typem posiadanej maszyny oraz jej parametrami technicznymi. Młoty hydrauliczne mają swoje wymagania co do maszyn, w zakresie ciśnienia roboczego i masy całkowitej. Są to ważne kwestie, bowiem nieprawidłowy dobór młota może skończyć się poważnym jego uszkodzeniem, lub nawet uszkodzeniem kosztownej koparki. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby nie stosować do zbyt małych koparek zbyt dużych młotów. Będą one generować zbyt duże obciążenia eksploatacyjne, których koparka może nie wytrzymać.

Jeśli zaś chodzi o zakup, to zdecydowanie polecamy dokonywać go u autoryzowanych dostawców młotów hydraulicznych. Pomogą nam oni prawidłowo dopasować młot do posiadanej maszyny. Poza tym, kupując młot nowy, będziemy mieć pełną ochronę gwarancyjną, co w przypadku tak kosztownych urządzeń jest jak najbardziej istotną kwestią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *